Két büntető sem volt elég a Sevillának

Alvaro Negredo (alvaro negredo, )

A Sevilla labdarúgócsapata gólnélküli döntetlent játszott a mérkőzést tíz emberrel befejező Rayo Vallecano otthonában. A vendégek két büntetőt is elhibáztak.

A Sevilla három pont reményében utazott a Rayo otthonába, gólt pedig már a nyolcadik percben szerezhetett volna, Negredo azonban a kapufára lőtt egy tizenegyest. Ettől függetlenül a vendégek többször is eldönthették volna a maguk javára a mérkőzést, ám a támadások nem jártak sikerrel.

A hazaiak kapusa, Ruben a 69. percben földre vitte a tizenhatoson belül Rakiticet, egyből pirosat kapott, ráadásul újabb büntetőt lőhetett a Sevilla. A horvát középpályás mellé lőtt, majd a 20 perc emberelőny sem hozta meg a várva várt gólt, 0-0 lett a vége.

A Sevilla és a Rayo is veretlen maradt a bajnokságban.