Foci

Áron alul adták el a Fradi-pályát?

A Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai gyanúsítottként hallgatták ki a Fradi-pálya eladása miatt a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. négy korábbi vezetőjét.

A volt vezérigazgató, helyettese és két igazgató ellen hűtlen kezelés gyanúja miatt indult büntetőeljárás.

Tátrai Miklós, az MNV Zrt. volt vezérigazgatója és Császi Zsolt egykori értékesítési igazgató mellett az ingatlanvagyonért és a vagyongazdálkodásért felelős vezető ellen is büntetőeljárás indult – számolt be az m1 Híradója. A gyanú szerint 2008 áprilisában előzetes értékbecslés nélkül, áron alul adták el a stadiont a skót tulajdonban lévő Esplanade Kft.-nek. Emellett nem kötöttek ki biztosítékot arra az esetre, ha a vevő nem tesz eleget vállalt kötelezettségének és nem újítja fel a stadiont.

A Nemzeti Nyomozó Iroda tájékoztatása szerint a vagyonkezelő négy korábbi vezetőjét csaknem 2,4 milliárd forint vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt hallgatták ki.

Tátrai Miklós védőügyvédje, Dezső Antal az m1 Híradójának elmondta: “az, hogy egy szerződés nem megy teljesedésbe és ezt büntetőeljárás eszközével próbálják valamilyen módon kikényszeríteni, vagy presszionálni, ez úgy gondolom, helytelen. Ez egy polgári jogi jogügylet, amire ott van a polgári bíróság” .

Az m1 Híradója szerette volna megszólaltatni a Ferencváros vezetőit a stadion eladásával kapcsolatos nyomozás fejleményeiről, ám megkeresésükre eddig nem reagáltak.

A MTI Hírcentrum információi szerint a nyomozás még nem ért véget, és az ügyben további gyanúsítások várhatók.

Császy Zsolt feljelentést tett
Császy Zsolt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) volt értékesítési igazgatója pénteken arról tájékoztatta a távirati irodát, hogy feljelentést tett a Központi Nyomozó Főügyészségnél ismeretlen tettes ellen hivatali visszaélés, valamint hamis vád gyanúja miatt az Fradi-pálya értékesítése miatt ellene indított eljárás kapcsán, valamint panasszal élt a szerdán hajnalban történt előállítása miatt.
Császy alaptalannak tartja a gyanúsítást, szerinte az is jogi képtelenség, hogy társtettesként gyanúsítják meg egy ilyen ügyben, “amikor nem volt vagyonkezelői jogköröm”.
A volt értékesítési igazgató tájékoztatása szerint azért tesz feljelentést, hogy “a büntetőjog politikai célokból történő felhasználása ne maradjon következmények nélkül”. Kihallgatása során a nyomozás általa ismert eddigi eredményei alapján kifejtette, hogy “ténybeli valótlanságok, valamint olyan körülmények merültek fel, amelyek felvetik a hamis tanúzás, valamint a hivatali visszaélés gyanúját” – mondta Császy Zsolt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik