Bombaerős párossal mennek olimpiára a spanyol teniszezők

Chris Unger / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP
Carlos Alcaraz és Rafael Nadal az olimpián nem ellenfelek lesznek
A 22-szeres Grand Slam-bajnok Rafael Nadal és a három GS-trófeánál tartó Carlos Alcaraz elindul párosban a párizsi olimpia tenisztornáján.

A spanyol szövetség szerdán közölte, hogy a 38 éves sztár és a Roland Garros újdonsült győztese egymás oldalán küzd majd a játékokon. A 14-szeres Garros-bajnok Nadal az év elején egyik fő céljának nevezte az olimpiát, ahol harmadik aranyérméért száll harcba. 2008-ban egyéniben, 2016-ban pedig Marc Lopezzel párosban győzött.

A párizsi tornát a Roland Garros salakpályáin rendezik meg, ahol vasárnap a 21 éves Alcaraz lett a legfiatalabb a sportág történetében, aki mindhárom borításon GS-t nyert.

A sérülésektől gyötört, vélhetően utolsó idényét taposó Nadal ugyanakkor már a nyitókörben kikapott a később döntős német Alexander Zverevtől.

A spanyolokat még egy férfipáros képviseli majd, egyelőre azt még nem tudni, hogy Marcel Granollers párja Pablo Carreno vagy Alejandro Davidovich lesz-e.