Kilencnyilast dobva, körömrágós döntővel nyert European Tour-versenyt a csodatini

Charlie Crowhurst/Getty Images

A hétvégén rendezték a PDC European Tour idei első állomását, ahol a 17 éves Luke Littler először nyert.

Persze a világbajnoki döntőig menetelő tinédzsernek ez volt az első Tourja is, így bizonyára örökre megjegyzi a Belgian Darts Opent. A Wiezében rendezett tornán José de Sousát, Krzysztof Ratajskit, Damon Hetát, Jermaine Wattimenát és Ricardo Pietreczkót intézte el a fináléban pedig a 2018-as világbajnok Rob Crosszal találkozott. Nagyon szoros meccset játszottak a felek, 5-5-nél azonban Littler egy brutálisan magabiztos kilencnyilast dobott.

Cross persze ettől sem tojt be, sőt két nyert leggel fordított 7-6-ra, de balszerencséjére a nyolcadik legig tartott a mérkőzés. Ezt már nem tudta megszerezni, Littler egy brékkel egyenlített, majd úgy zárta le a saját nyitásával induló leget, hogy Cross egy nyilat sem dobhatott kiszállóra.

A második versenyt március 30. és április 1. között rendezik Münchenben.