„Végig agresszívak voltak a lányok, fulladással küzdöttem” – Fábián Bettina olimpiai kvótát szerzett nyíltvízi úszásban

Koszticsák Szilárd / MTI
Fábián Bettina ott lesz nyáron a párizsi olimpián

Fábián Bettina olimpiai kvótát szerzett, mivel 12. helyen zárt a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében a dohai világbajnokság szombati napján.

A 19 éves magyar versenyző óriási versenyben, 1:57:36.5 óra alatt teljesítette a távot, amelyen a legjobb 13 jutott biztosan indulási joghoz a párizsi játékokra.

A viadal másik magyar résztvevője, Szimcsák Mira 1:58.37.5 órás idővel 26. lett, a számot pedig a holland Sharon van Rouwendaal nyerte, aki a 2022-es, budapesti sikere után másodszor győzött az olimpiai számban.

Nagyon-nagyon nagy verseny volt, a körülmények sem voltak a legjobbak, ment a verekedés, agresszívan voltak végig a lányok. A fordulók rosszul jöttek ki, mindig lenyomtak a víz alá, 6-7 másodpercig a fulladással is küzdöttem

– sírta el magát Fábián Bettina az M4 Sport kamerája előtt.