Élő Sport

Nehéz, de megérdemelt győzelemmel kezdte az Eb-t a magyar kézilabda-válogatott

Czeglédi Zsolt / MTI
Bánhidi Bence nagyon fontos gólokat szerzett
Nagyon sok hibával játszott, de harcolt és végül nyert a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely első csoportmérkőzésén 14-14-es félidő után 26-24-re legyőzte Montenegrót a németországi Európa-bajnokság.

Lendületesen kezdett a montenegrói csapat, amely Branko Vujovic révén két távoli bombával jelentkezett, hozzá csatlakozott a másik nagy lövő, Borozan – szerencsére az első tíz percben nem mindig a legpontosabban puffogtattak.

A magyar csapat ugyanakkor nagyszerűen védekezett, Lékai két hetesénél magabiztos volt, és amikor az Eb-újonc Palasics is belejött, akkor sikerült két góllal meglépni (6-4). Kemény volt a játék, hiszen mindkét oldalon akadtak kiállítások, Chema Rodríguez egyik taktikai ötlete az volt, hogy emberelőnyben is levitte a kapust, és 7 az öt ellen, két beállóssal próbálta megtörni a montenegrói ellenállást, többnyire sikerrel.

A moldáviai bírók kétszer is videóztak, de Rosta, majd Lazovic is megúszta a piros lapot. A montenegrói nem is rejtette el örömét, amikor csak kétperces büntetést kapott Fazekas nyakon veréséért, öklét rázva ült le a kispadra.

Sok lehetőség volt a háromgólos vezetésre, de ezt először csak a 27. percben sikerült realizálni (13-10), és ugyan két perccel a lefújás előtt is még 14-11-re vezettünk, a hajrát sikerül elkönnyelműsködni, és Montenegró kiegyenlített a szünetig (14-14).

A második félidőt jól kezdte a magyar válogatott, a 39. percben ismét három gól volt az előnye (19-16), ám Montenegró nem adta fel, és gyorsan kiegyenlített (19-19).

Teljes volt a zavar, még a rutinos Lékai is elkövetett egy olyan hibát, hogy labdaszerzésnél azt hitte, üres az ellenfél kapuja, és félpályáról Simic kezébe dobta a labdát…

Az 55. percben még mindig 24-24 volt az állás, a hajrára azonban sikerült rendezni a sorokat, Ligetvári blokkolt, Palasics a legjobbkor, az utolsó pillanatban védett bravúrral.

A végén még Ilic betalált, beállítva a 26-24-es végeredményt.

A folytatás vasárnap Szerbia ellen.

Kézilabda, férfi Európa-bajnokság, C csoport, 1. forduló

Magyarország – Montenegró 26-24 (14-14)
München
v.: Igor Covalciuc, Alexei Covalciuc (moldovai)
Magyarország: Palasics (kapus) – Szita 2, Bánhidi 6, Lékai 5, Sipos 1, Ancsin 2, Krakovszki Zs. 3, Bóka 2, Hanusz 1, Ligetvári, Bodó, Rosta 1, Ilic 1, Fazekas 1, Máthé 1

A csoport másik mérkőzésén:
Izland – Szerbia 27-27 (11-10)

B csoport:
Horvátország – Spanyolország 39-29 (18-14)
Ausztria – Románia 31-24 (15-14)

19-16

Aztán Bóka kapott két percet vetkőztetésért (ahogy a bíró mutatta), majd Vujovic akart kínaizni Radoviccsal, de kidobta a labdát . Vlado Sola kapitány majd megőrült. Bánhidi ismét betalált, három ide (19-16).

18-16

Az egyenlítés nem jött össze, Daragsevic a kapufát találta el, majd egy labdaszerzés után Borozan lábon lőtte csapattársát. Aztán Simic védett egy Bánhidi-lehetőséget, de a szegedi beállós a következő akcióban nem hibázott (18-16).

17-16

Branko Vujovic szépített (17-16).

17-15

Borozan bombája elzúgott a léc fölött, a másik oldalon Máthé veszített labdát, majd Vujovic lépett vonalra.

A flúgos futam végén Máthé volt eredményes (17-15).

16-15

Bóka a balszélről volt eredményes (16-15).

15-15

Dragasevic blokkal együtt egyenlített (15-15).

15-14

Szita-bombával nyitottunk (15-14).

Félidő

Kár ezért a hajráért, de nincs veszve semmi. Szusszanjunk kicsit!

14-14

Sőt, a középkezdésből (!) elveszítettük a labdát, Dragasevic pedig úgy szerzett gólt, hogy a kapufáról kipattanó labdája Palasevicsről csorgott a hálóba (14-14).

14-13

Egy labdavesztés után Cavor is betalált (14-13).

14-12

Grbovic szépített (14-12).

14-11

Dragasevic találatára Fazekas válaszolt (14-11).

13-10

Újabb gyors támadás, Krakovszki ezúttal kiszolgált, Sipos szépen belőtte (13-10).

12-10

Krakovszki kapott zseniális labdát (12-10).

11-10

Újabb videózás, Fazekas kapott nagyot Lazovictól, ez is két perc. Fazekas ziccerbe verekedte magát, de Simic védett, a másik oldalon Borozan nem hibázott (11-10).

11-9

Rosta pedig két percet kapott, mert megütötte Borozan arcát. De Krakovszki jobbról betalált (11-9).

10-9

Bodó bátran betört, de a jobb kapufát találta el, Borozan szépített (10-9).

10-8

Bóka szerzett gólt, Radovic meg kiszállt két percre (10-8).

9-8

Labdavesztés után ismét Vujovic robogott, a séma ugyanaz, hetes és két perc (ezúttal Ilicnek). Vujovic ezt a büntetőt már belőtte (9-8).

Palasics hetest fogott

Borozan zúgó kapufája után Ancsin lövését Simic védte. Aztán Andjelic harcolt ki hetest – Ancsin kiszállt két percre –, Vujovic lövését viszont Palasics kivédte.

9-7

Hetesek után Lékai akcióból is eredményes volt (9-7).

8-7

Emberelőnyben Lékai talált be (8-7).

Kihagyott büntető

Szita szép egyéni akciója hetest és kétperces kiállítást hozott, Lékai azonban a lécre ejtette a büntetőt…