Dánia elgázolta a románokat a női kézilabdavébén

Bo Amstrup / Ritzau Scanpix / AFP
Sandra Toft félelmetesen védett
Hatalmas verést mért a román női kézilabda-válogatottra a jelenleg is zajló világbajnokság egyik társházigazdája, Dánia, amely így hibátlan teljesítménnyel jutott be a középdöntőbe.

Pedig a mérkőzés nem ígérkezett ennyire könnyűnek, Florentin Pera csapata a Chile és Szerbia ellen aratott két kiütéses győzelem után (amelyeknek köszönhetően két forduló után a legjobb, 40,5-es gólátlaggal rendelkezett) szeretett volna meglepetést okozni.

Azonban mindössze az első félidő közepéig tudta tartani a lépést, 7-7 után a hazaiak ritmust váltottak, Sandra Toft mindössze két gólt kapott a félidő utolsó tíz percében, így szünetre el is dőlt a két pont sorsa (21-10).

Félelmetesen védtek a dán kapusok, a 45. percben Toft 46, Althea Reinhardt 83 százaléknál járt, az eredményjelző pedig 30-17-es előnyt mutatott. A vége 39-23 lett, a románok ezzel történetük harmadik legsúlyosabb vb-vereségét szenvedte el (a csúcsot még mindig a 2011-es, franciák elleni 19 gólos zakó jelenti).

A magyarokkal azonos ágon lévő A csoportban Svédország nyerte a rangadót, miután 22-17-re legyőzte a horvátokat.

Ez azt jelenti, hogy Svédország négy pontot visz a következő szakaszba, míg a Szenegált csak gólkülönbséggel megelőző horvátok egy ponttal folytatják.

Kézilabda, vb, nők, csoportkör, 3. (utolsó) forduló

A csoport:
Svédország – Horvátország 22-17 (9-7)
Szenegál – Kína 22-15 (9-9)

A csoport végeredménye:1. Svédország 6 pont, 2. Horvátország 3 (78-57), 3. Szenegál 3 (62-63), 4. Kína 0.