Megvan, kivel kezdi a vb-középdöntőt a magyar női kézilabda-válogatott

Adam Ihse / TT / TT News Agency / AFP
Szenegál kiharcolta a középdöntőbe jutást
A női kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában Szenegál 22-15-re nyert Kína ellen, így megszerezte az A csoport harmadik helyét, és bejutott a középdöntőbe. Első ellenfele Magyarország lesz csütörtökön.

A csoportkör utolsó játéknapján az A csoportban még kiadó volt az egyik továbbjutást érő hely, ezért a horvátokkal döntetlent játszó, a házigazda svédekkel ötven percig lépést tartó afrikai csapat számított esélyesnek az első két találkozóját simán elveszítő ázsiaiakkal szemben. Ennek ellenére a gólszegény első játékrész 9-9-es döntetlennel zárult és a második félidő is sokáig kiegyensúlyozott volt, a záró tíz percnek kétgólos szenegáli előnnyel vágtak a felek (17-15), írta tudósításában az MTI.

Innen azonban már nem volt kérdés, Szenegál végül 22-15-re nyert, a meccs legjobbja a nyolcgólos Soukeina Sagna lett.

A győzelmét sajátos tánccal megünneplő afrikai csapat így ott lesz a középdöntőben, ahová egy pontot visz magával.

Miután Szenegál harmadikként zárta csoportját, csütörtökön a magyar válogatottal játszik.

A herningi E csoportban a szerbek Chile legyőzésével harcolták ki középdöntős helyüket, a Debrecen balátlövője, Jovana Jovovic három góllal járult hozzá a 30-16-os sikerhez.

Kézilabda, vb, nők, csoportkör, 3. (utolsó) forduló

A csoport:
Svédország – Horvátország 22-17 (9-7)
Szenegál – Kína 22-15 (9-9)

A csoport végeredménye:1. Svédország 6 pont, 2. Horvátország 3 (78-57), 3. Szenegál 3 (62-63), 4. Kína 0.