Az utolsó lövéssel nyert BL-meccset a szegedi kézicsapat

MTI/EPA/Georgi Licovszki

A Szeged 28-27-re nyert az északmacedón Eurofarm Peliszter otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában, szerdán.

Jól kezdett a Szeged (5-2), de elhúzni nem tudott a pont nélkül álló északmacedónok ellen, a magyar csapat végül megőriizte a háromgólos előnyt a szünetre is (15-12). Térfélcsere után 19-15-nél zuhant a vendégek teljesítménye, így a 45. percre ki tudott egyenlíteni az Eurofarm. A meccs színvonala visszaesett, az idegeskedő szegediek pedig nem tudták lezárni.

Az Eurofarm másfél perccel a vége előtt újra egyenlített, az utolsó támadás viszont a szegedieké volt, Kárpáti Krisztián vezetőedző 25 másodperccel a vége előtt időt kért, majd nyolc másodperccel a végső dudaszó előtt Szita Zoltán távolról a hálóba bombázott.

A négy győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel álló Szeged egy hét múlva a horvát PPD Zagreb otthonában játszik a csoportkörből való továbbjutás szempontjából kulcsfontosságúnak ígérkező mérkőzést.