Sokadik nézésre is hihetetlen, milyen bravúrt mutatott be a korábbi NB I-es kézikapus

Hatalmas bravúrt mutatott be a Zabrze – Gwardia Opole lengyel kézilabdameccsen a hazaiak kapusa, Piotr Wyszomirski. Az első félidőben, 6-6-os állásnál szaladt ki a kapujából, hogy elkapjon egy indítást, de elmérte a labda ívért, így Jendrycza lényegében az üres kapura támadhatott. Egy védő még érkezett ugyan, de őt könnyen kicselezte Jendrycza, már csak a kapuba kellett volna dobnia, amikor

a semmiből megérkezett Wyszomirski és lábbal védeni tudott, nem csoda, hogy önkívületben ünnepeltette magát.

A védés után három góllal el tudott lépni a Zabrze, a félidőre azonban kettőre csökkent a fórja (13-11). A második félidőben azonban állva hagyta ellenfelét a hazai csapat és végül elég simán, 29-19-re nyert. A Zabrze eddig kettőből két győzelemnél jár.

A 35 éves, a lengyel válogatottal 2015-ben világbajnoki bronzérmet nyert Wyszomirski játszott korábban a Csurgó, a Szeged, és a Zabrzét megelőzően a Tatabánya csapatában.