A következő élő közvetítés része Halász Bence vb-bronzérmet nyert kalapácsvetésben, Krizsán Xénia negyedik hétpróbában

Molnár Attila 400 síkon fantasztikus országos csúcsot futott

Molnár Attila idén robban be, korábban már 44:98-ra javította az országos csúcsot, aztán a vb szombati versenynapján a 4×400-as vegyesváltó első futójaként is remekelt. Az U23-as Európa-bajnokság bronzérmese vasárnap az első előfutamban állt rajthoz fő versenyszámában, 3-4. helyen futott, aztán az utolsó ötvenen óriási hajrával  3. helyen ért célba, és 44:84-el óriási országos csúccsal bejutott az elődöntőbe.

Imádom Magyarországot! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Száz százalékig mondom, hogyha ez a verseny nem Magyarországon van, nem sikerült volna így futnom. Az utolsó 100 méteren nem én futottam, hanem ez az 5-6-7 ezer ember. Nincs is emlékem az utolsó méterekről

– nyilatkozta lihegve Molnár a futása után.

A magyar atléta összesítésben a 10. helyen jutott be az elődöntőbe – nem is tudjuk hirtelen síkfutó számban férfiaknál mikor volt vb-elődöntősünk utoljára –, eközben a 4. legjobb európai időt érte el.