Egyszerre hárman szereztek ezüstérmet az úszóvébé egyik döntőjében

Sarah Stier/Getty Images

Elképesztő izgalmak között zárult hétfőn a fukuokai vizes világbajnokságon a 100 méteres férfi mellúszás döntője.

Az ázsiai csúcsot döntő Csin Haj-jang mögött ugyanis hihetetlenül szoros verseny zajlott az olasz Nicolo Martinenghi, a holland Arno Kamminga és az amerikai Nic Fink főszereplésével. Végül a világbajnokságok történetében második alkalommal hárman csaptak teljesen egyforma idővel célba, vagyis hármas holtversennyel zárult a finálé.

A sporttörténelem legelső hármas éremszerzése 2015-ben történt, akkor a női 200 méteres döntőben, szintén mellen kellett három bronzot kiosztani. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy a férfi mezőnyben először volt hármas holtverseny.

A többi versenyszámban is akadtak izgalmak, 50 méter pillangón a 100 háton világcsúcstartó olasz Thomas Ceccon úgy lett világbajnok, hogy szűk fél órával korábban még a 100 hát elődöntőjéből a legjobb idővel került a keddi döntőbe. A női 100 pillangót is kínai úszó nyerte Csang Jü-fej révén, női 200 méter vegyesen pedig nem a címvédő Alexandra Walsh győzött, hanem a szintén amerikai Kate Douglass, akinek ez volt az első nagymedencés vb-aranya.