A magyar kéziválogatott simán nyerte az első Eb-selejtezőt

Kovács Anikó/MTI

A magyar férfi kézilabda-válogatott 36-23-ra legyőzte Litvániát az Európa-bajnoki selejtezősorozat első fordulójában.

Mikler Roland védéseire alapozva remekül kezdett a magyar válogatott, ezért a vendégek már a nyolcadik percben időt kértek (6-1). Ennek ellenére sem változott a játék képe, apránként nőtt a magyarok előnye. Az első félidő hajrájában javult csak fel a litvánok támadó játéka, de már szünetben is 20-13-ra vezetett Chema Rodríguez csapata.

A második félidő elején a magyarok újra hatékony védekezéssel és jó támadásokkal kezdtek, 7-1-es kezdéssel gyakorlatilag eldöntötték a meccset. Mikler nyolc védéssel, negyven százalékos hatékonysággal, Székely Márton 13 védéssel, 54 százalékos hatékonysággal zárt.

A magyarok vasárnap 16 órától Tbilisziben szerepelnek Georgia vendégeként. A harmadik ellenfél márciusban Svájc lesz. A csoport első két helyezettje, valamint a nyolc csoport négy legjobb harmadikja jut ki a 2024-es németországi kontinenstornára.