Ez duplán fájhatott: az utolsó körben bukott a MotoGP egyik nagy favoritja

Mirco Lazzari gp / Getty Images

Az ausztrál Jack Miller bizonyult a legjobbnak a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriájában, a MotoGP-ben a vasárnapi Japán Nagydíjon.

A világbajnoki pontverseny második helyén álló, az előző öt futamon négyszer győztes, egyszer pedig második olasz Francesco Bagnaia az utolsó körben bukott, amikor a nyolcadik helyért csatázott a vb-címvédő és jelenleg is éllovas Fabio Quartararóval, aki így növelni tudta az előnyét.

A nyolcszoros világbajnok Marc Márquez – aki szombaton 1071 nap után nyert újra időmérőt – pályafutása 150. MotoGP-versenyén a negyedik lett.
A világbajnokság jövő héten Thaiföldön folytatódik.

Eredmények:

MotoGP (24 kör, 115,224 km):
1. Jack Miller (ausztrál, Ducati) 42:29.1740 perc
2. Brad Binder (dél-afrikai) 3.409 másodperc hátrány
3. Jorge Martin (spanyol, Prima Pramac Racing) 4.136 mp h.

A pontverseny állása 16 verseny után (még 4 van hátra): 1. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 219 pont, 2. Francesco Bagnaia (olasz) 201, 3. Aleix Espargaro (spanyol, Aprilia) 194