Két magyar és Serena Williams is továbbjutott a US Openen

Elsa/Getty Images

Bondár Anna szettelőnyről kikapott az olasz Camila Giorgitól az amerikai nyílt teniszbajnokság hétfői nyitónapján.

A világranglistán 55. magyar teniszező nagyot küzdött az első szettben, melynek közepén háromszor is a fogadó nyerte a játékot. Ebből kétszer ő örülhetett, brékelőnybe került, amit a szett végéig meg is őrzött. A második játszmában 2:2 után a magyar teniszező el tudta nyerni riválisa szerváját, de nem tudta kihasználni helyzeti előnyét és az egyenlítés után Giorgi lendületben maradva megnyerte az utolsó szettet is.

Korábban Gálfi Dalma két játszmában legyőzte a spanyol Nuria Párrizas Díazt, a férfiaknál pedig Fucsovics Márton is továbbjutott, miután az amerikai Maxime Cressy a harmadik játszmában feladta az összecsapást.