Történelmi magyar érem született a torna-Európa-bajnokságon

Koszticsák Szilárd / MTI
Mészáros Krisztofer ezüstérmet nyert talajon a müncheni multisport Eb keretein belül rendezett torna-Európa-bajnokságon.

A felnőtt szerdöntők egyetlen magyar résztvevője – aki egyéni összetettben és a csapattal is hatodik volt – a csütörtöki selejtezőből 14,500 ponttal, a második legjobb eredménnyel került a talaj fináléjába.

Túlszárnyalta az elvárásokat, Eb-6. a magyar tornacsapat
A cél a tizenháromba kerülés volt, ezt bőven sikerült megugrani.

Vasárnap elsőként mutatta be gyakorlatát, mégpedig nagyon magas színvonalon. Ugrásai látványosak, érkezései pedig pontosak voltak, egyetlen elemnél mutatott minimális bizonytalanságot kis karkörzéssel. Produkciójára egy tizeddel többet kapott, mint a selejtezőben, 14,600 pontos eredményét pedig csak a hetedikként következő, tavaly Tokióban olimpiai bajnok izraeli Artem Dolgopyat tudta felülmúlni.

Mészáros ezzel élete első felnőtt Európa-bajnoki érmét nyerte, és a magyar férfi tornasportban is ez az első Eb-2. hely talajon.