Elképesztő hajrával lett vb-bronzérmes az U18-as női kéziválogatott

Bronzérmes lett a magyar női kézilabda-válogatott az észak-macedóniai U18-as világbajnokságon, miután a szerdai helyosztón remek hajrával 27-26-ra legyőzte a holland csapatot.

10-15 év visszalépést jelenthet a vaxmentes kézilabda
A norvég és a dán női válogatott szövetségi kapitánya sem helyesli.

Jól kezdett a Bohus Beáta irányította magyar csapat, a 11. percben már ötgólos előnyben volt (8-3), azonban a hollandok beleerősítettek, és a félidőben már náluk volt az előny 16-12-re.

A szünet után is jobbnak tűnt az ellenfél, már 20-14–re is vezetett, azonban onnantól fokozatosan megkezdte a felzárkózást a magyar csapat. Az 52. percben ugyan még három gól volt a hátrány (22-25), de Simon Petra találatával 25-25-nél sikerült utolérni az ellenfelet, majd Molnár Dorottya találatával és a Varga Emília által értékesített büntetővel megfordítani az eredményt (27-26).