Pénzbüntetést kaptak a legbalhésabb wimbledoni meccs játékosai

Glyn KIRK / AFP

Pénzbüntetést kapott Nick Kyrgios és Sztefanosz Cicipasz a wimbledoni teniszbajnokság harmadik fordulójában tanúsított viselkedésükért.

A puhány és a zsarnok – Cicipasz szerint Kyrgios terrorizálta őt
Az ausztrál teniszező szerint görög ellenfele egyszerűen rossz vesztes.

A szombati meccsen Kyrgios panaszkodott, mert szerinte Cicipaszt le kellett volna léptetni, amiért mérgében az első sorban ülő nézők közé ütötte a labdát. Emiatt az ausztrál teniszező hülyének nevezte a székbírót, és még a torna főellenőrét is a pályára hívatta. A görög utólag belátta, hogy hibázott, és elnézést kért ezért a tettéért.

A győztes ausztrál Kyrgiosnak trágár beszéd miatt négyezer, míg görög riválisának sportszerűtlen viselkedésért tízezer dollárt kell befizetnie.Kyrgios szetthátrányból fordítva 6:7, 6:4, 6:3, 7:6-tal búcsúztatta negyedik helyen kiemelt ellenfelét, de mivel korábban is kapott már bírságot, 14 ezer dollárral jelenleg övé a legnagyobb pénzbüntetés idén Wimbledonban.