Sport vizes vb 2022

Átgázolt Argentínán, nyolc közé jutott a vébén a női pólóválogatott

Varga Jennifer / 24.hu

A magyar női vízilabda-válogatott egy nagyon sima és egy magabiztos győzelem mellet Olaszország ellen veszített a vizes világbajnokság csoportkörében, ami azt is jelentette, hogy csoportmásodikként vasárnap is medencébe kellett ugrania a negyeddöntőben való szereplés eléréséért. Az ellenfél Argentína volt, Bíró Attila csapata pedig hozta a kötelezőt és 23-6-ra nyert.

Lejátszották a budapesti vízilabdavébé eddigi legdrámaibb meccsét
Gól 17 másodperccel a vége előtt, utána még kapufa, majd ötméteresek.

Argentína Hollandiától 29-6-ra, az Egyesült Államoktól 23-3-ra kapott ki, Dél-Afrikát viszont megverte, ezért jutott el az egyenes kieséses szakaszig. A magyar válogatott viszont hamar lerendezte a meccset, az első negyedet 4-0-ra, a másodikat 7-2-re nyerte meg,

a leendő ellenfél, az ausztrál válogatott játékosai már a nagyszünetben elhagyták a lelátót.

A lényeg a folytatásban tulajdonképpen annyi volt, hogy minél több gólt szerezzen Magyarország, miközben nem sérül meg senki. Ez sikerült, az ötgólos Gurisatti Gréta vezérletével elég simán meglett a győzelem. Ennél csak nehezebb mérkőzés jön a folytatásban, a keddi, Ausztrália elleni már a négy közé jutásról dönt.

A negyeddöntőbe jutásért

Magyarország-Argentína 23-6 (4-0, 7-2, 6-3, 6-1)
gólszerzők: Gurisatti 5, Szilágyi 4, Faragó, Vályi 3-3, Rybanska, Keszthelyi, Máté 2-2, Leimeter, Garda 1-1, illetve Leonard 3, Gerschcovsky, Comba, Hatcher 1-1

Magyarország: Gangl Edina – Szilágyi Dorottya, Vályi Vanda, Keszthelyi Rita, Mahieu Geraldine, Rybanska Natasa, Faragó Kamilla, cserék: Magyari Alda (kapus), Gurisatti Gréta, Máté Zsuzsanna, Parkes Rebecca, Garda Krisztina, Leimeter Dóra