A következő élő közvetítés része Milák Kristóf megszerezte második aranyérmét a vizes világbajnokságon

Három századmásodpercre volt Szabó Szebasztián a világbajnoki éremtől

Szabó Szebasztián pénteken negyedik helyen ért célba a vizes világbajnokság 50 méteres gyorszúszó döntőjében.

A magyar versenyző az ötödik legjobb idővel, 22.91-gyel jutott fináléba, így aztán a döntő előtt mindenki abban reménykedett, hogy elcsíphet egy érmet. Szabó reakcióideje a harmadik legjobb volt és olyan jól kapta el a rajtot, hogy nagyjából féltávnál második helyen állt.

Szabó 21.60-as idővel ért célba, amivel több mint két tizedet faragott az egyéni csúcsán.

Az éremről sajnos pont lemaradt Maxime Grousset mögött, de ennek ellenére elégedetten állt a kamerák elé nyilatkozni.

Nem gondoltam volna, hogy ilyen jó időt sikerül úsznom, büszke vagyok rá. Lehet mondani, hogy csak három századon múlt az érem, de az 50 méteren már sok. Jó érzés, hogy ebben is itt lehetek a legjobbak között

értékelt a futama után Szabó Szebasztián.

A döntőt egyébként Benjamin Proud nyerte, az ezüstérem pedig Michael Andrew nyakába kerül.

Végeredmény – vizes vb, férfi 50 méter gyors, döntő

1. Benjamin Proud (Nagy-Britannia) 21.32
2. Minchael Andrew (Egyesült Államok) 21.41