Rosszul lépett, a szívbajt hozta szurkolóira a teniszező

Sima, háromszettes győzelmet aratott a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójában Holger Rune, a dánok világranglista-40. játékosa, aki egy pillanatra a szívbajt hozta rajongóira.

Mérgében eldobta az ütőjét a teniszező, kirohanásával megríkatott egy gyereket
Hosszú percekre le is állt a mérkőzés az incidens miatt.

A 19 éves dán az elmúlt két hónapban nagyszerűen teljesített, hiszen előbb megnyerte a sanremói Challenger-tornát, majd a müncheni ATP-viadalt, amely az első komoly fináléja volt pályafutása során, legutóbb pedig Lyonban az elődöntőig menetelt.

Így aztán Párizsban is kiemelt figyelmet kapott, előtt 6:3, 6:1, 7:6-ra legyőzte a 14. kiemelt, kanadai Denis Shapovalovot, majd csütörtökön 6:2, 6:3, 6:3-ra verte a svájci Henri Laaksonent.

Utóbbi sikerénél azonban elég buta sérülést szenvedett, a harmadik szettben 3:1-es állásnál ugyanis rálépett a pálya szélére felgöngyölt esőponyvára és kifordult a bokája. Ápolási szünetet kért, és kicsit bicegve, de végül befejezte a mérkőzést.

A dán Tv2-nek nyilatkozó édesanyja szerint azonban a biztonság kedvéért fia úgy döntött, a párostól visszalép, de a szombati, Hugo Gaston elleni csatára készen áll.

Úgy döntünk, hogy hallgatunk az orvosokra, szerencsére nem olyan brutális a duzzanat

– írta sms-ben Aneke Rune, aki egyben a menedzsere is.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Holger Vitus Nødskov Rune (@holgerrune) által megosztott bejegyzés

A nőknél Iga Swiatek megállíthatatlan, a világelső lengyel az amerikai Alison Riske ellen győzött úgy, hogy mindössze két játékot veszített és már 6:0, 3:0-ra is vezetett.