Szintet lépett a 18 éves teniszező, sokkolta a világ egyik legjobbját

Frank Hoermann / SVEN SIMON / SVEN SIMON / dpa Picture-Alliance via AFP

Az első kiemelt Alexander Zverev meglepetésre már az első mérkőzésén kikapott az 534 ezer euró (201 millió forint) összdíjazású müncheni salakpályás férfi tenisztornán.

Hét meccslabdát elrontott, így is főtáblán a legjobb magyar női teniszező
Bondár Anna pályafutása során először lesz ott a madridi főtáblán, a selejtezőt szettveszteség nélkül teljesítette. A világelső közben visszalépett.

Az olimpiai és ATP-világbajnok hazai kedvenc a nyitókörben erőnyerő volt, majd a szerdai nyolcaddöntőben a világranglistán 70. Holger Rune várt rá. A 18 éves dán játékos nem ijedt meg a világranglistán jelenleg harmadik helyen álló ellenfelétől, türelmes salaktenisszel négyszer is elvette Zverev adogatását, és végül 1 óra 38 perc alatt nyert 6-3, 6-2-re.

Nagyon tisztelem, és természetesen nem számítottam arra, hogy két szettben nyerek

– mondta a fiatal dán játékos, aki szintet lépett karrierje során, ugyanis először győzött le top10-es teniszezőt.

Holger Rune az évet még a 103. helyen kezdte, mostani sikerének köszönhetően a 64. helyen áll az élő rangsorban.