Visszavághat a legfájóbb BL-döntős vereségért a Veszprém

Kovács Anikó / MTI

A lengyel Kielce lesz a Telekom Veszprém ellenfele a férfi kézilabda Final Four elődöntőjében.

A két csapat a csoportkörben már találkozott egymással, akkor Kielcében a lengyelek nyertek hárommal (32-29), hazai pályán azonban két góllal a Veszprém volt a jobb (35-33).

Az egyenes kieséses szakaszban a Veszprém az északmacedón Vardart és a dán Aalborgot, a Kielce pedig a francia Montpellier-t ejtette ki, a lengyel csapat csoportelsőként csak a negyeddöntőben csatlakozott.

A Veszprém egyik legfájóbb vereségét éppen a Kielce ellen szenvedte el a 2016-os BL-döntőben, amikor Nagy László és társai kilenc góllal is vezettek, ám végül hosszabbításban alulmaradtak.

A Veszprém és a Kielce eddig 16. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a mérleg a magyar csapat szempontjából 11 győzelem, két döntetlen és három vereség.

A mostani Final Fourban a másik ágon a Barcelona és a Kiel csap össze a döntőért. Az elődöntőket június 18-án játsszák Kölnben.