Először nyert fekete-afrikai bringás Giro-szakaszt

Luca Bettini / AFP

Az eritreai Biniam Girmay nyerte a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny 10. szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.

A keddi etap során három negyedik kategóriás emelkedő várt a bringásokra, az utolsón pedig az összetettben esélyesek csapatai meghúzták a sort, így cirka 25 fő hajtott a szakaszgyőzelemért. Ebben a Gent-Wevelgem eritreai bajnoka, az U23-as vb-ezüstérmes Biniam Girmay bizonyult a leggyorsabbnak, ráadásul a kerékpárcsere utáni felzárkózással és a záró lejtmenetben támadással is energiát vesztő Mathieu van der Poel előtt ért célba.

Girmay az első fekete-afrikai kerékpáros, aki szakaszsikert ünnepelhetett az olasz körversenyen.

Az összetett élcsoportja nem változott, mindannyian az élbolyban értek célba, így továbbra is a spanyol Juan Pedro López viseli a rózsaszín trikót. A magyarok közül Valter Attila (Groupama-FDJ) egy, Fetter Erik (EOLO-Kometa) öt perc hátránnyal ért célba, Peák pedig közel tíz percet kapott.