Fantasztikus hajrával győzték le Hosszú Katinkát az ob-n

Óriási hajrát hozott a 200 méteres női vegyesúszás döntője a debreceni országos bajnokság első versenynapján. Sebestyén Dalma végül egy századdal legyőzte a szám klasszisát, Hosszú Katinkát.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú bekezdett pillangón, majd háton rázta le igazán a mezőnyt, akkor közel másfél másodperccel vezette György Réka, és közel két másodperccel Sebestyén Dalma előtt. Utóbbi aztán a mellúszás során nagyon feljött világcsúcstartó ellenfelére, majd

a gyorson olyan jól tempózott, hogy egy századdal megnyerte a bajnoki címet (a döntőt itt lehet megnézni). 2:12.20 volt a győztes idő.

György Réka lett a harmadik, ő két másodperccel elmaradt a többiektől.

Hosszú Katinka: Akár boldog is lehetnék, de veszíteni sosem jó
A háromszoros olimpiai bajnok pontosan tudja, mi hiányzik ahhoz, hogy jobb legyen.

A Tokióban 200 méter pillangón arany-, 100-on ezüstérmes Milák Kristóf ezúttal a 100 gyors döntőjében volt érdekelt, 48.71-es idővel nyert az országos csúcstartó Németh Nándor, valamint Szabó Szebasztián előtt.

Női 100 méter gyorson a 16 esztendős Pádár Nikolett új egyéni és korosztályos rekorddal, 54.85 másodperccel diadalmaskodott. Ez hat tizeddel marad el a világbajnoki A szinttől (54.25), viszont ezzel az úszással a legjobb B szintessé lépett elő, így jó esély van rá, hogy ott lehet a Duna Arénában két hónap múlva sorra kerülő eseményen.

Sós Csaba szövetségi kapitány az ob előtt azt mondta, hogy a Debrecenben mutatott teljesítmények alapján jelöli majd ki a Budapesten sorra kerülő világbajnokságon résztvevő csapatot, ugyanakkor azt mondta: nem fog csak a hazai rendezés miatt bárki bekerülni.

4×100 m vegyes gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Németh Nándor, Bohus Richárd, Kontér Lora, Késely Ajna) 3:34.11 perc