A fehérvári hokicsapat kétszeri hosszabbításban kapott ki a döntő első meccsén

Facebook.com/FehervarAV19

A történelmi első döntőjében szereplő Hydro Fehérvár AV19 kétszeres hosszabbításban kapott ki az EC Red Bull Salzburgtól 2-1-re az első mérkőzésen.

„Ha már itt vagyunk, nyerni szeretnénk!” – történelmi hokidöntőre készül a Fehérvár
A Salzburg ellen vívja története első fináléját az osztrák jégkorongligában.

Viszonylag hamar előnybe kerültek az osztrákok, mert a 8. percben Lebler lövése utat talált a magyar kapuba, de sokáig nem örülhetett a Salzburg. Mindössze három perccel később a kapu mögül Bartalis lekészítését Erdély lőtte a kapuba. Ekkor még nem tudták a felek, hogy három harmad után is még 1-1 lesz az állás.

Jöhetett a hosszabbítás, amelyben úgy tűnt, a fehérváriak nyerik meg a meccset, mert a 11. percben Hári János gólt ütött, csakhogy ezt videózás után elvették a vendégektől. Az újabb ráadásban dőlt csak el emiatt a meccs, Leonhardt talált be egy ellentámadás végén. Ezzel a győzelemmel a Salzburg szerezte meg a vezetést a párharcban.

Végeredmény – ICEHL, döntő

EC Red Bull Salzburg (osztrák) – Hydro Fehérvár AV19 2–1 (1–1, 0–0, 0–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után