Döcögősen indult, de behúzta elmaradt BL-meccsét a Fradi

Kovács Tamás/MTI

A Ferencváros 33-29-re nyert a horvát Podravka Koprivnica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában.

Elmarad a Fradi női kéziseinek Bajnokok Ligája-meccse
Már csak két csoportmeccs van hátra.

Az eredetileg múlt hétre kitűzött mérkőzést koronavírusos megbetegedések miatt kellett elhalasztani, ezért rendezték szerdán a találkozót. A hazaiak kezdtek jobban (5-2), de Szöllősi-Zácsik Szandra vezérletével kiegyenlített az FTC 7-7-nél. Annak ellenére, hogy a csoportban sereghajtók a horvátok, az első félidőben jócskán megnehezítette a zöld-fehérek dolgát és félidőben 16-15-re vezettek.

Térfélcsere után feljavult a Ferencváros teljesítménye, a kapuban pedig Janurik Kinga is egyre több lövést hárított. A hazai csapat fáradni látszott a 40. perc környékén, ezt kihasználva ellépett a Fradi és kényelmesen nyerte meg a mérkőzést. Ha szombaton a Dortmundot is veri az FTC, akkor a negyeddöntőt érő második helyen zárhat – ehhez a Brest Bretagne-nak is le kell győznie a Rosztov Dont.