Szabó Szebasztián: Őszintén nem értem, a két 50 méteres számot hogy sikerült egymás mellé tenni

Kovács Tamás/MTI

Szabó Szebasztián vasárnap világcsúcstartóként hetedik helyen végzett 50 méter pillangón az Abu-Dzabiban zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon. Az elődöntőben Szabó a legjobb idővel, 22.11 másodperc alatt ért célba, rajtja és benyúlása is tökéletesre sikerült a futamán.

Szabó Szebasztián egyik fő riválisa visszaléphet a vb-döntőtől
Felforgatta a koronavírus a rivádpályás vébét.

Nagyjából 30 perce volt szusszanni egyet az 50 gyors fináléja előtt, ahol legnagyobb esélyes az a Benjamin Proud volt, aki a visszalépését fontolgatta koronavírusos fertőzés miatt. A brit végül rajtkőre állt, sőt az aranyérmet is megszerezte! Szabó rajtja ismét parádésra sikerült, 25 métert követően még első helyen fordult, de a sprintszámnak megfelelően őrült szoros befutó döntött az érmekről. A magyar úszó végül hetedikként csapott célba 21.27 másodperces idővel.

„Ennél kicsit jobbat akartam jönni, sajnos nem jött össze, de 21.20-as időnél nem tudtam volna jobbat úszni most. Az 50 pillangó előfutama jól sikerült, szerintem azért maradt még bennem,

de őszintén nem értem ezt, hogy a két leggyorsabb úszás egymás mellett van. Az 50 pillangó és az 50 gyors, ezt hogy sikerült összerakni? De nem baj, maradt még az 50 pillangó, ha az jól sikerül, nem sajnálok majd semmit

– mondta a futam után az M4 Sportnak Szabó.

A magyar versenyzőre még az 50 méteres pillangóúszás döntője vár hétfőn, ezzel ér véget számára a világbajnokság.