Szabó Szebasztián második aranyérmét nyerte az úszó-Eb-n

Szergej Gric MTI / AP

Szabó Szebasztián 50 gyorson aranyérmes lett a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Szabó 20.72 másodperces idővel – új egyéni csúccsal, amely négy századdal marad el Lobanovszkij Maxim 2019-es országos rekordjától – győzött, 12 századdal előzte meg az olasz Lorenzo Zazzerit.

A honosított úszónak ez volt Kazanyban a második aranyérme, mivel korábban 100 pillangón is maga mögé utasította a mezőnyt.

Szabó Eb-t nyert 100 pillangón, Milák lemaradt a dobogóról
A győriek 25 éves úszója meglepetésre mindenkit maga mögé utasított.

„Nagy élmény volt újra a dobogó tetején állni, de még csak félúton vagyunk ezen az Európa-bajnokságon, folytatom a munkát. Az ötvenhez mindennek össze kell állnia, jól sikerült a rajt, egy picit más technikával úsztam, ami úgy néz ki, bejött, hiszen úszásról úszásra javítottam“ – mondta az M4 Sportnak Szabó és hozzátette, szeretné nagymedencére is átvinni ezt a számot, amely szerepel az olimpiai programban

Női 200 háton Szabó-Feltóthy Eszter úgy lett negyedik 2:06.00 perces egyéni rekorddal, hogy 150 méternél még a hatodik helyen fordult. Ugyanebben a számban Burián Kata 2:07.09-cel a hetedik lett.

Szintén negyedik lett Jakabos Zsuzsanna, aki 200 pillangón 2:05.67-tel csapott a célba, ami idén rövid pályán a legjobb ideje ezen a távon. A számot az orosz Szvetlana Csimrova nyerte.

Milák Kristóf a 200 pillangó elődöntőjében volt érdekelt, ahonnan a legjobb idővel jutott a fináléba.

A szám nagymedencés olimpiai bajnoka elődöntős futamát nagy fölénnyel, 1:51.33 perces idővel nyerte, összesítésben pedig több mint fél másodperccel előzi meg a második bolgár Antani Ivanovot.

Kós Hubert 200 méter vegyesen egyéni legjobbját (1:54.59) megjavítva, 1:54.47 perces idővel összesítésben az ötödik helyen kvalifikált a pénteki döntőbe.

Pádár Nikoletta 100 méter gyorson ugyan a 15. helyen végzett, de a szegediek 15 éves versenyzője 54.05 másodpercet úszva tovább javította egyéni csúcsát, amely ráadásul korosztályos országos rekord is.

4×50 m vegyesváltó:
1. Oroszország (Marija Kamenyeva, Nyika Godun, Ariana Surkova, Darija Klepikova) 1:44.19 perc