Szabó Eb-t nyert 100 pillangón, Milák lemaradt a dobogóról

Maksim Bogodvid / Sputnik / Sputnik via AFP

Szabó Szebasztián aranyérmet nyert 100 méter pillangón a kazanyi rövid pályás úszó Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

Kozma Dominik: Volt, hogy a hajánál fogva húzta ki az edző az úszót a vízből
Cseh László után újabb úszó teregette ki a szennyest.

A magyar versenyző féltávnál még az 5. helyen fordult, de nagyszerű hajrával, 49.68 másodperces egyéni csúccsal ért célba, megelőzve az olasz Michele Lambertit, a lengyel Jakub Majerskit és Milák Kristófot.

Milák 50 háton a nyolcadik (23.34), míg Késely Ajna 8:23.50 perces idővel a hetedik lett.

Az elődöntőben érdekelt magyarok mindegyike biztosította helyét a fináléban. Szabó Szebasztián 50 méter gyorson egyéni csúcsából (20.98) több mint egy tizedet faragva, 20.86 másodperces idővel, az első helyen került a csütörtöki fináléba. Jakabos Zsuzsanna 200 méter pillangón a délelőtti teljesítményéhez képest (2:09.63) jócskán javított, és 2:07.14 perccel az ötödik helyen jutott a csütörtöki döntőbe.

Női 200 méter háton Szabó-Feltóthy Eszter akárcsak a délelőtti előfutamban, ezúttal is egyéni csúcsot úszott, 2:06.42 perccel a hetedik, Burián Katalin 2:06.59-cel a nyolcadik helyen került a fináléba.