Babos egyesben öt éve nyeretlen Wimbledonban

William WEST / AFP

Babos Tímea két játszmában, 1 óra 10 perc alatt kikapott az orosz Anna Blinkovától a wimbledoni teniszbajnokság keddi játéknapján, és nem jutott a 64 közé, írta az MTI.

„Csak vesztegeted az időnket!” – Paire látványosan unatkozva esett ki Wimbledonban
25 óra után kellett folytatnia az eső miatt félbeszakadt meccsét, de nem volt benne köszönet.

Az eső miatt Babosék közel négyórás várakozást követően kezdhették el a mérkőzést, amelyen a világranglista 116. helyén álló magyar játékos rosszul kezdett. Blinkova (89.) 4:1-re ellépett, és végül 29 perc alatt – két elvett adogatójátékkal – 6:2-vel került előnybe.

A folytatás sem indult jól Babosnak, nem sikerült brékelnie, pedig három labdája is volt hozzá, majd ismét bukta saját szerváját, és Blinkova 3:0-ra vezetett már. Innen 5:2 következett az orosznak, majd zárásként Babos ismét elveszítette az adogatójátékát.

A magyar teniszező legutóbb 2016-ban tudott győzni a wimbledoni egyesben, akkor a brit Katie Swant verte az első fordulóban.

Babos számára a női páros maradt: hosszabb szünet után újra a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán, második kiemeltként vág neki a viadalnak. A kétszeres világbajnok, négyszeres GS-győztes duó legutóbb tavaly a Roland Garroson játszott együtt, amelyet megnyert.

A második fordulóban Blinkovára az első kiemelt, világranglista-vezető ausztrál Ashleigh Barty vár.