Valter Attilától elvették a rózsaszín és a fehér trikót is

Luca Bettini / AFP

Egan Bernal nyerte vasárnap a Giro d’Italia kerékpáros körverseny kilencedik szakaszát, amivel egyszerre vette el Valter Attilától a rózsaszín és fehér trikót is.

A 2019-ben Tour de France-t nyerő kolumbiai kerékpáros a Castel di Sangro és Campo Felice közötti 158 kilométeres szakaszt követően állt összetettben az élre. Mivel az egész mezőnyben nincs nála jobb kilenc etapot követően, az övé lett egyben a legjobb 25 éven alatti kerékpárosnak járó fehér trikó is.

Valter 49 másodperc hátránnyal a 25. helyen ért célba, összetettben pedig az ötödik pozícióba esett vissza, 43 másodperccel elmaradva Bernal mögött. A 22 éves magyar bringás három napon át viselte a kerékpársport egyik legértékesebb mezét, a Maglia Rosát.