Lázár Jánosék 250 milliós kártérítési keresetet nyújtottak be a korábbi főtitkár ellen

Olyan még nem fordult elő a magyar sportban, hogy egy leköszönő főtitkár ellen kártérítési kefresetet indított volna az utódja, Richter Attila esetében most megtörtént.

Richter Attila, a Magyar Tenisz Szövetség korábbi főtitkára tavaly februárban mondott le, majd a Szűcs Lajos helyére megválasztott új elnök Lázár János kinevezése után úgy fogalmazott: áll minden vizsgálat elé. Nos, a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) nem tétlenkedett: a huntennis.hu szerdán arról számolt be, hogy munkaügyi keresetet indított az MTSZ korábbi vezető beosztású alkalmazottja ellen kártérítés megfizetése iránt. A szövetség a perben egész pontosan

253 millió forintot és a tavaly január óta felmerülő késedelmi kamatok megfizetését követeli majd korábbi munkavállalójától,

mivel a szövetség álláspontja szerint a korábbi főtitkár 2020 januárjában pénzügyi fedezet, elnökségi jóváhagyás és szerződött helyszín hiányában írt alá egy három évre szóló bérleti szerződést az EBX-IMG, LLC (IMG) gazdasági társasággal a Hungarian Ladies Open néven elhíresült budapesti WTA 250-es torna kapcsán.

Kapcsolódó
3,8 milliárdos tartozás a Magyar Tenisz Szövetségnél: a munkavállalóknak és a játékosoknak is tízmilliókkal tartoznak
Az elnökség hét tagjából öten lemondtak, csak két fideszes politikus maradt a vezetésben.

A Richter által okozott kár csak ebben az egy ügyben a kereset összegének majd a duplája lenne, ha az MTSZ új elnöksége kárenyhítési kötelezettségének eleget téve, egyhangú elnökségi határozat alapján nem kötött volna megállapodást az IMG-vel.

A nemzetközi női teniszélet, a WTA-versenyek egyik legjelentősebb amerikai jogtulajdonosával kötött alkunak köszönhetően sikerült az MTSZ-nek elérnie, hogy ne kelljen három éven keresztül bérleti díjat és egyéb költségeket, illetve kártérítést fizetnie egy olyan versenyre, amelyet egyszer sem rendezett meg.

A Richter Attillával szemben indított munkaügyi kártérítési kereset csak egy, a sok folyamatban lévő ügy közül. A korábbi vezetés időszakában megkötött további szerződések vizsgálata alapján már több büntetőfeljelentés született – a NAV és az ügyészségi vizsgálat is folyamatban van –, illetve egyéb újabb perek állnak előkészítés alatt. A lista elég hosszú.

Megjegyzendő, a magyar sport elmúlt évtizedeiben olyan nem fordult elő, hogy egy leköszönő főtitkár, mint munkavállaló ellen kártérítési keresetet indított volna a regnálását követő elnökség. 

Előzmények:

A Magyar Tenisz Szövetség elmúlt évei különösen a gazdálkodásával kapcsolatos ügyei miatt szolgáltatott témát a sajtónak: Ezek kapcsán

(Kiemelt kép: MTI Fotó/Illyés Tibor)