Fucsovics Márton türelmes játékkal jutott elődöntőbe

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fucsovics Márton elődöntőbe jutott a rotterdami keménypályás férfi tenisztornán.

A magyar játékos pénteken késő este kezdődött, és éjfél után véget ért negyeddöntőben 6:4, 6:3-ra győzte le az amerikai Tommy Pault (56.). Fucsovics az első szettben 2:3 után sorozatban három játékot nyert, az amerikai viszont egyre többet hibázott, így 44 perc után a nyíregyházi teiszező került előnybe egy 6:4-es játszmával.

A második szett elején Fucsovics rögtön elvette Paul adogatását, amit az amerikai némileg váratlanul csakhamar visszavett. Ennek ellenére a magyar játékos újra brékelőnybe került, szinte minden hosszú labdamenetet és hosszú játékot megnyert. Fucsovics végül türelmes és jó játékkal 6:3-mal nyerte a szettet és bekerült a legjobb négy közé.

Fucsovics első alkalommal jutott elődöntőbe ATP 500-as kategóriájú tornán, következő ellenfele pedig a horvát Borna Coric lesz, akit még sosem vert meg.