Fucsovics ismét magasabban jegyzett riválist győzött le

Brandon MALONE / AFP

Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott az 1,12 millió euró (403,5 millió forint) összdíjazású rotterdami kemény pályás férfi tenisztornán.

Babos Tímea földhöz vágta és elrúgta az ütőjét
De ez sem segített a lyoni tenisztorna második fordulójában.

A világranglista 59. helyezettje a csütörtöki nyolcaddöntőben a spanyol Alejandro Davidovich Fokinát (51.) győzte le két szettben.

Az első játszma hullámzóan alakult, a magyar teniszező kétszer, ellenfele háromszor veszítette el adogatójátékát, majd ötven percet követően Fucsovics került előnybe (6:3).

A második szett elején Fucsovics úgy lépett meg 4:2-re, hogy a saját adogatójátéka majdnem negyedóráig tartott, összesen hatszor volt egyenlő az állás, és három bréklabdát is hárítania kellett.

Ez végleg megtörte a spanyolt, a következő két gémet is a magyar nyerte, és végül 93 percet töltve a pályán kiharcolta a továbbjutást.

Fucsovics ellenfele a negyeddöntőben a világranglistán 56. helyezett amerikai Tommy Paul lesz pénteken este.

Vele szemben 1-1-re áll a mérlege: a 2016-os római Challenger-torna első fordulójában elszenvedett 6:0, 5:7, 6:4-es vereségért a tavalyi Australian Openen meglehetősen simán, 6:1, 6:1, 6:4-re vágott vissza.