Hosszú Katinka aranyéremmel indította 2021-et

Emmanuel Wong/Getty Images

Hosszú Katinka 200 méter vegyesen, Zombori Gábor pedig 400 méter gyorson nyert aranyérmet a Golden Tour úszóverseny-sorozat nizzai állomásának nyitónapján.

A nemzetközi verseny első helyszínén 2:13.83-as idővel ért első helyen célba a háromszoros olimpiai bajnok, több mint egy másodperccel megelőzve a második Camille Daubát. Hosszú száz méter pillangón viszont épphogy lemaradt az aranyról, 1:01.44-es idejével negyedik lett. Hosszú érdekességként ki is tette egy bejegyzésben, hogy 2020-ban Nizzában úsztak utoljára abban a tudatban, hogy lesz olimpia, mielőtt elhalasztották volna a tokiói játékokat.

Egy éve itt, Nizzában volt az utolsó verseny, mielőtt elhalasztották az olimpiát…Most itt van az első verseny…

Közzétette: Katinka Hosszu – 2021. február 5., péntek

Zombori Gábor 400 gyorson úszott 3:50.09-et, amely elegendőnek bizonyult a győzelemhez és ugyanebben a számban bronzérmet nyert Milák Kristóf, 3:50.71-nél ért célba. Négyszáz méter vegyesen is volt magyar induló, Bernek Péter harmadikként végzett (4:19.33 perc).

A Golden Tour állomásán buborékos rendszerben elzárva tartózkodnak a versenyzők Nizzában, vasárnapig rendeznek majd versenyeket.