Élő Sport

Hattal is vezettünk, mégsem jött össze az elődöntőbe jutás a kézivébén

Anne-Christine POUJOULAT / POOL / AFP

A magyar kézilabda-válogatottt hosszabbítás után 35-32-re kikapott Franciaországtól a világbajnoki negyeddöntőben.

Egészen szenzációsra sikerült az első félidő első szakasza. A magyar csapat rendkívüli elszántsággal vetette magát küzdelembe és Mikler Roland bravúrjaira építve folyamatosan növelte az előnyét. A 11. percben már 7-1-re vezettek a mieink, ám itt egy kicsit elfáradt, Guigou pedig elkapta a fonalat, szinte az egyetlen volt sokáig, aki túljárt Mikler eszén. Sajnos egy kilencperces leblokkolásnak hála 5-0-s szériát produkált a legutóbbi vb bronzérmes, a hajrában már az egyenlítésésért támadott a francia csapat. Ebbe azonban belebakizott, így végül mi dobtunk gólt és 14-12-re hoztuk az első fél órát.

Mikler Roland az IHF statisztikái szerint az első félidőben 11 védést mutatott be, egészen szenzációs volt.

Térfélcsere után nagyon felgyorsította a játékát Franciaország, ami érezhetően kényelmetlen volt a mieinknek. Támadásban nehézkesek, pontatlanok lettünk, ráadásul minden magyar gólra azonnal jött egy francia is. Apránként felőrölték a mieinket, két-három góllal is ellépett Franciaország, miközben a magyar csapat idegesen támadott és szellősebben védekezett. Ahogyan ellenfelünkben jókor léptek játékba kulcsemberek, úgy a hajrában Bóka Bendegúz és Máthé Dominik is jókor hozott új lendületet és őrült küzdelem árán 30-30-ra kiegyenlítettünk 17 másodperccel a vége előtt. Hiába kértek időt a franciák, újabb gól nem született, jöhetett a hosszabbítás.

Ebben sok hibával játszottak a magyarok, kijött a rutinban található különbség. A franciák megbüntették a hibáinnkat, így 35-32-vel ők jutottak elődöntőbe. Ezzel együtt

a magyar csapat az első, amelyet nem tudott legyőzni 60 perc alatt a francia együttes.

Magyarország végül az ötödik helyen végzett a világbajnokságon.

Világbajnoki negyeddöntő

Franciaország-Magyarország 35-32 (12-14, 30-30, 32-31), hosszabbítás után
Gíza, zárt kapuk mögött, v.: García, Marín (spanyolok)

Hattal is vezettünk, végül mégsem sikerült elődöntőbe jutni a kézivébén

Egészen szenzációsra sikerült az első félidő első szakasza. A magyar csapat rendkívüli elszántsággal vetette magát küzdelembe és Mikler Roland bravúrjaira építve folyamatosan növelte az előnyét. A 11. percben már 7-1-re vezettek a mieink, ám itt egy kicsit elfáradt, Guigou pedig elkapta a fonalat, szinte az egyetlen volt, aki túljárt Mikler eszén.
Sajnos egy kilencperces leblokkolásnak hála 5-0-s szériát produkált a legutóbbi vb bronzérmes, a hajrában már az egyenlítésésért támadott a francia csapat. Ebbe azonban belebakizott, így végül mi dobtunk gólt és 14-12-re hoztuk az első fél órát.

A kétszer ötperces ráadásban kijött a két csapat közötti rutinkülönbség, egy-egy lövésnél, passznál már nem a legjobb döntések születtek, így végül a franciák örülhettek.

32-35

Tournat lőtt gólt, a túloldalon Descat belehátrált Lékaiba, mégis belemenést fújnak. Abalo a túloldalon jobb szélről tobott gólt. Szita lövése kapufán csattan. Nincs tovább sajnos.

32-33

Lékai tört be, Fabregas megfogta, újra hetest dobhatunk. Balogh Zsolt jött hetest dobni, be is lőtte.

31-33

Megint Mikler védett nagyot, Pedro és Ancsin úgy vetődött a labdára, hogy mindketten a földön terültek el. Elöl viszont elszórtuk a labdát, Descat pedig lerohanásból szerzett gólt.

31-32

Bánhidi kiharcolt egy hétméterest, Máthé azonnal kapura is küldte, de a vébén először elakadt a kapusban. Ez nagy baj, megint a franciák támadhatnak.

31-32

Ez nagyon nagy baj, Ancsin Bodó lábára dobta a passzt, támadhattak a kétgólos előnyért a franciák. Az újabb lövést megakadályoztuk, egy gól maradt a hátrány.

31-32

Bánhidi és Ancsin is belül védekezett, viszont Descat kapu fölé dobta a büntetőjét. Nagy esélyt kaptunk, Bodó élt vele, átlövésből talált be. Ezután viszont Remilit intézte el Sipos és Bánhidi, Mahé pedig nem hibázta el a hetesét. Lékai lövését megfogta Gerard, de belefújtak, Ancsin próbálkozása meg a blokkban akadt el, de Bóka remekül csente el a passzt, megint mi támadhattunk!  Lékai talpról próbálkozott, Gerard megfogta. Lagarde viszont betört és a jobb alsóba hajította a vezető találtatot.

30-30

Időntúli szabaddobást kaptak a franciák egy kései fault miatt, hatvan perc alatt 30-30 lett a vége. Hosszabbítás lesz.

30-30

Mikler védett, majd Máthé Dominik talált be távolról, egy gól volt a különbség. Pedro szerzett labdát, de lerohanni nem tudtunk. Lassan szerveződött a támadás, Bánhidi pedig 42 másodperccel a vége előtt egalizált! Micsoda csata! Időt kértek a franciák 17 másodperccel a vége előtt.

28-30

Heteshez jutottak a franciák, Descat nem is hibázta el. Rettenetesen kockázatos bejátszással próbálkoztunk, a franciáknál kötött ki a labda. Gille időt kért, három góllal mennek és nincs már sok idő. Labdaszerzésből szépítettünk, de rögtön jött rá a válasz, ráadásul Bodó az égbe lőtt a másik oldalon. Jött egy Mikler-bravúr, de sajnos oldalt pördült ki a labda, szerencsére Lagarde hibázott. Gyors támadás végén Bóka szépített, két és fél perc alatt kell kettőt ledolgozni.

26-28

Rosta Miklós lövése a kapufán csattan, bezzeg Descat próbálkozása utat talál. Ráadásul Genty éppelcsípte Lékai takarásból ellőtt labdáját. Nagyon fogy az időnk, Lagarde újabb góljával pedig három volt közte, de Bodó szépíteni tudott. Van visszaút?

25-26

Bánhidi blokkolt önfeláldozóan, majd Lékai nagyon merész labdával ugratta ki Bókát, aki lerohanásból egyenlített. Tíz perc maradt hátra, amikor Gille kapott sárgát. Lagarde távoli lövése a kapunkban kötött ki. Nagy kár, remekül védekeztünk, kicsit a semmiből jött most ez.

24-25

Lékai eladott labdájából Remili dobott gólt, majd Bánhidi elképesztően nehéz helyzetből is betalált, tartjuk a lépést. Tournat mázlis gólt lőtt, majd Mem könyökölt oda Lékainak, így két percre kiáll. Nincs harag kettejük közt. Van viszont emberelőnyünk, amiből Bóka betalált. Szépen, türelmesen játszottunk, így kell ezt!

22-23

N’guessan megsérült, ezzel eltelt egy kis idő, Szita megújult erővel ugrott a magasba, amiből szépített, majd egy szokatlan francia hiba után Sipos egyenlített ki beállóban. Tournat kapott jó bejátszást, ezzel újra vezet az ellenfelünk, de nagyon szorosnak ígérkezik a hátra lévő idő.

20-22

Sok volt a hibánk, inkább időt kért a magyar stáb. Szita lövését azonban lesáncolták, ráadásul N’guessan irtózatos erővel tüzelt a bal felső sarokba. Hornyák elfutással zökkentette ki a francia védelmet, a figura végén Szita dobott nagy gólt, visszajöttünk egy gólra. N’guessan talált egy rést a pajzson, amiből heteshez jutottak, ezt Descat bedobta.

19-20

Mem váratlan átlövésből szerzett gólt, de erre válaszul lefordult és Genty feje fölé lőtte az újabb magyar gólt. Sajnos rögtön érkezett az újabb francia találat is. Hiába dobtunk újabb gólt egy hihetetlen tempójú támadás végén Porte talált be. Mi lassítjuk a játékot, a franciák gyorsítják, de egy eladott labda után Porte kiegyenlített. Genty jobban elkapta a fonalat, Szita lövését védrte lábbal, Porte újabb góljával a meccsen először vezetnek a francák.

17-15

Hiba itt is, ott is, rosszul zártunk vissza így N’guessan előtt lehetőség adódott, amiből megszületett a 14. francia gól. Lassan épült a magyar támadás, de Máthé Dominik hatalmas lövésének pár másodperc is elég volt. Descat szedte össze Sipos blokkját, amivel feljöttek egy gólra, de Bánhidi hamar kiharcolt egy hetest, amit Máthé rendkívül magabiztosan értékesített.

15-13

Hiába kezdtünk mi, Bánhidi belépett, a túloldalon viszont Mem átlövésből szépített. Bánhidi viszont még egyszer nem tette meg azt a szívességet, hogy elvétse, hová léphet.

Lékai a legjobb dobónk

Az irányító mind az öt lövéséből gólt szerzett, viszont Bodó és Pedri is aggasztó 4/1-es mérleget hozott össze. A túloldalon alig van olyan, akihibátlan lenne, Giugou 6/6-os, Fabregas 2/2-es Karabatic pedig 1/1-es mutatót hozott össze.

Káprázatosan kezdtünk

14-12

Remek védekezéssel akadályoztuk meg az újabb gólt, sőt össze is szedtük a labdát és bár Bodó a lassú támadás végén kapufát lőtt, Bóka a túloldalon begyűjtötte. Ezután Gulyás kért időt, 27 másodperc volt a dudaszóig. Néhány passz után föltették a spanyol bírók a kezüket, így Lékai egy betöréssel próbálkozott, Lagarde szabálytalankodott, amiért kiküldték. Három másodperccel a félidő vége előtt Lékai váratlanul a rövid alsóba talált. Félidőben két góllal vezetünk!