Kikapott a görögöktől a női pólóválogatott

STEPHANE KEMPINAIRE / KMSP

A magyar női vízilabda-válogatott csütörtökön 8-5-ös vereséget szenvedett a görög csapattól, így csoportmásodikként jutott a negyeddöntőbe a Triesztben zajló olimpiai kvalifikációs tornán.

Folyamatosan, szinte minden támadásban kiállítottak valakit a játékvezetők, így a két csapat gyakorolhatta az emberelőnyös helyzeteket, de az első negyedben a magyar és a görög válogatott is csak egy-egy alkalommal volt így eredményes.

Bíró Attila tanítványai a folytatásban sem találták a rivális védekezésének ellenszerét, így a két ötméterest is értékesítő görögök a harmadik negyed közepére három góllal elléptek.

A záró felvonást pedig gyors góllal kezdték, ezzel gyakorlatilag el is döntötték az összecsapást. A magyaroknak nem volt esélyük a fordításra.

A magyar válogatott pénteken a nyolc között az A csoport harmadik helyezettjével, jó eséllyel a franciákkal találkozik. A nyolccsapatos tornáról a két döntős jut ki a nyári tokiói olimpiára.

Eredmények, 3. forduló, B csoport:

Görögország – Magyarország 8-5 (1-1, 2-1, 3-1, 2-2)
a magyar csapat gólszerzői: Szücs, Vályi, Illés, Gurisatti, Keszthelyi 1-1

A csoport másik meccsén:
Izrael – Kazahsztán 7-7 (2-2, 1-2, 1-2, 3-1)

A csoport végeredménye: 1. Görögország 6 pont, 2. Magyarország 4, 3. Kazahsztán 1 (18-43), 4. Izrael 1 (10-54)

A csoport:
Hollandia – Franciaország 15-6 (8-2, 1-2, 3-2, 3-0)
Olaszország – Szlovákia 26-4 (6-1, 7-0, 5-2, 8-1)

A csoport végeredménye: 1. Olaszország 5 pont (52-17), 2. Hollandia 5 (44-15), 3. Franciaország 2 pont, 4. Szlovákia 0