Borzasztóan indult, de Babosék végül nyolcaddöntőbe jutottak a Garroson

Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa a második mérkőzését is megnyerte, ezzel nyolcaddöntőbe jutott a francia nyílt teniszbajnokságon.

Babos visszakapta páros partnerét, azonnal nyert is
Győzelemmel kezdett a világbajnok páros.

A második helyen kiemelt kettős 23 perc alatt szetthátrányba kerültek a Kaitlyn Christian, Giuliana Olmos amerikai, mexikói duó ellen. A világbajnok első két adogatójátékát nem tudta hozni, és 2:5-nél is elvesztették szervagémjüket. A második játszmában viszont megtáltosodott a magyar, francia páros és egy elvett gém is elég volt ahhoz, hogy egyenlítsen.

A két páros fej-fej mellett haladt 2:2-ig, onnantól viszont csak Babos és Mladenovic nyert gémet, amivel megnyerte a meccset is.

Végeredmény – Roland Garros, női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért)

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Kaitlyn Christian, Giuliana Olmos (amerikai, mexikói) 2:6, 6:4, 6:2

Kiemelt kép: Liang Xu / XINHUA / Xinhua via AFP