Kapás Boglárka remek versenyzéssel nyert a Négy Nemzet Úszóversenyen

Taroltak a magyarok a margitszigeti Négy Nemzet Úszóverseny szombati versenynapján, közülük is Kapás Boglárka úszta a legnagyobbat, a 27 éves úszó (aki pénteken 100 pillangón úszott egyéni csúcsot), 200 pillangón is simán győzött.

Hosszú Katinka: Sajnos ez az a sportág, amit nem lehet csak tapasztalatból csinálni
A világon jelenleg egy helyen rendeznek úszóversenyt: a Margitszigeten. Lementek az első nap döntői, összetettben Magyarország vezet. Riport a Széchy Tamás medence partjáról.

Szombaton nemenként öt egyéni és két csapatversenyt rendeztek a Hajós Alfréd medencéjében, a női mezőnyben Kapás 2:08.62-vel ért célba elsőként. Rajta kívül Késely Ajna 400 gyorson, Békési Eszter 200 mellen, Burián Katalin pedig 100 háton lett első.

A férfiak is kitettek magukért, a világcsúcstartó Milák Kristóf toronymagasan nyerte a 200 pillangót, Telegdy Ádám 100 háton győzött, a csapatversenyek közül pedig a magyar 4×100 vegyesváltó diadalmaskodott.