Sport koronavírus

Felülkerekedett a sérülésen és a depresszión is a klasszis kerékpáros

Mark Cavendish, a kerékpársport egyik kimagasló versenyzője rendkívül őszinte interjút adott a Timesnak. A 34 éves bringásnál 2017-ben diagnosztizálták az Epstein-Barr vírust, egy évvel később pedig klinikai depressziót. Ha ez még nem lett volna elég, sérüléssel is bajlódott az elmúlt években.

A vírusos megbetegedés és a depresszió sem fogott ki azonban az elszánt sportolón, 2020-ban a Bahrain McLaren istállónál folytatta volna karrierjét, de a koronavírus-járvány miatt most a kerékpársportban is kényszerszünet van.

Sötét időszak van mögöttem, de most ismét a másik oldalon vagyok. Ennek ellenére nem ismeretlen helyzet, hogy bizonytalan a folytatás. Azt az érzést, amikor fogalmad nincs róla, hogy mikor versenyezhetsz újra, két évig megtapasztaltam

– idézi Cavendish-t a Times.

Cavendish pályafutása során 30 etapon ért célba elsőként a Tour de France-on, ezzel második az örökrangsorban a 34-szer győztes legendás belga Eddy Merckx mögött.

Kiemelt kép: YUZURU SUNADA / BELGA MAG / Belga