Az MTK-tól is kikapott, mély gödörben az Érd kézicsapata

Sorozatban harmadszor is kikapott az Érd a női kézilabda-bajnokságban, és távol került a dobogótól.

Szabó Edina csapata január 22-én az FTC-Rail Cargo Hungariától szenvedett 33-32-es vereséget, majd meglepetésre otthon nem bírt a Dunaújvárossal (26-28). Az igazi pofont azonban szombaton az MTK vendégeként kapta: Golovin Vlagyimir irányította hazaiak az első félidőben héttel (17-10, 18-11, 19-12), a második félidőben már kilenc góllal is vezettek (28-19), végül beérték a 40-35-ös győzelemmel.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 12 gólos Tóth Eszter volt, Szöllősi-Zácsik Szandra nyolc találatig jutott, míg érdi oldalon Marketa Jerabkova 10, Tóth Gabriella 8 találatig jutott.

A Győr fölényesen, 49-23-ra nyert saját csarnokában az Alba Fehérvár ellen, míg a Vác bravúros, egygólos, 30-29-es győzelmet aratott Debrecenben.