Nemcsak a magyarok képesek elszórni nagy előnyt a kézivébén

A spanyol válogatott 28-28-as döntetlent játszott Svédország csapatával a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének első fordulójában.

Ilyen szoros meccset még nem játszott Argentínával a női kéziválogatott
A címvédő franciák lesznek az ellenfelek az 13. helyet jelentő Elnök-kupáért.

A spanyolok a második félidő elején már 20-11-re is vezettek, és bár végül csak egy pontot szereztek, ezzel is megőrizték veretlenségüket. A Siófok spanyol irányítója, Nerea Pena két gólt dobott.

A másik csoportban a norvég válogatott szoros meccsen győzött, de Dánia alaposan meglepte, hiszen 5-0-s kezdés után még 9-6-ra is vezetett, azonban Norvégia egy 6-0-s rohammal megfordította az állást, és a félidei 12-9 után 22-19-re megnyerte a mérkőzést,

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC norvég beállója, Kari Brattset két, az irányító Stine Oftedal négy gólt dobott. Dán klubtársuk, a balátlövő Anne Mette Hansen kétszer volt eredményes.

A legutóbbi Európa-bajnokságon hetedik helyezett magyar válogatott akkor jut ki a márciusi olimpiai selejtezőre, ha a tavalyi kontinenstorna 2-6. helyezettjei, vagyis Oroszország, Hollandia, Norvégia, Svédország és Románia közül legalább négy csapat kivívja az olimpiai szereplés, illetve a selejtezőn való részvétel jogát a világbajnokságon. Az Európa-bajnokságról az a két legjobb csapat szerez részvételi jogot a selejtezőre, amelyek nem vívják ki az olimpián vagy a kvalifikációs tornán való szereplés jogát a mostani vb-n.

Női kézilabda-vb, középdöntő, 1. forduló

1. csoport:
Norvégia-Dánia 22-19 (12-9)

korábban:
Németország-Hollandia 25-23 (11-12)
Szerbia-Dél-Korea 36-33 (21-16)

Az állás: 1. Németország 5 pont, 2. Hollandia 4 (89-76), 3. Norvégia 4 (78-74), 4. Dél-Korea 2 (86-89), 5. Szerbia 2 (84-97), 6. Dánia 1

2. csoport:
Spanyolország-Svédország 28-28 (14-8)

korábban:
Montenegró-Japán 30-26 (14-11)
Oroszország-Románia 27-18 (10-10)

Az állás: 1. Oroszország 6 pont, 2. Spanyolország 5, 3. Montenegró 4, 4. Svédország, 5. Japán 0 (75-97), 6. Románia 0 (60-85)