Rasmussen: A spanyolok ellen már élesben megy a játék

Hozta a magyar női kézilabda-válogatott a világbajnokság első meccsén, amit vártunk tőle: Kim Rasmussen csapata 39-15-re verte Kazahsztánt.

Megszórta a kazahokat a kéziválogatott a vb-nyitányon
Mindkét félidő eleje döcögős volt, de aztán belelendültünk, a szélsőink szórták a gólokat. 24 lett közte a végén.

A szövetségi kapitány mindhárom kapusának lehetőséget adott, és a mezőnyjátékosokat is folyamatosan cserélgette, így aztán mindenki beleszagolhatott a világbajnokság légkörébe.

Olyan volt a meccs, amilyet vártam. A második félidő első 8-10 perce nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, de egy nagy torna első mérkőzéséről beszélünk, ahol nem megy minden tökéletesen. Senki nem fáradt el, ami fontos, hiszen a spanyolok elleni rangadó következik, és ellenfelünk veszélyes csapat, amely 15 góllal verte Romániát. Ez egy jó nap volt, de holnap már élesben megy a játék

– nyilatkozta Rasmussen, aki dicsérte az összesen 21 gólig jutó szélsőinket, akik kihasználták, hogy nagy területeket teremtettek nekik a társak.

Kiemelt kép: SEBASTIEN BOZON / AFP