Melege volt a teniszbírónak, biztatni kezdte az egyik játékost

Kínos helyzetbe került Gianluca Moscarella, az egyik legismertebb teniszbíró, aki a firenzei Challenger-tornán annyira unta az egyik mérkőzést és a napsütést, hogy a gyors befejezés érdekében buzdítani kezdte az egyik játékost.

A viadal második fordulójában az olasz Enrico Dalla Valle és a portugál Pedro Sousa csapott össze egymással. Az első szettet Sousa 7:5-re megnyerte, ellenfele ekkor wc-szünetet kért és az öltözőbe ment.

Moscarella úgy érezte, segítenie kell, leszállt a bírói székből és megszólította a portugál játékost.

Pedro, koncentrálj! Gyerünk, nagyon meleg van, én meg öreg vagyok és nem szeretem a napsütést. 6:1, 6:1-re befejezhetted volna a mérkőzést, volt 45 bréklabdád. Gyerünk, koncentrálj!

– mondta a meglepett Sousának.

A teniszező nem fogadott szót, ugyanis a második szettet elbukta, és végül két óra 23 perc alatt 7:5, 4:6, 6:4-re győzött csupán.

Kiemelt fotó: Friso Gentsch/dpa