Sport

Hat sportágban van már magyar olimpiai kvóta

Korábban a témában:

Kopasz Bálint aranyérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren a szegedi olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon, ezzel a sportágban begyűjtötte az első tokiói kvótát is Magyarországnak.

Kopasz Bálint álomhajrával, Csipes Tamara nagy fölénnyel nyert aranyat
Kajak 1000 méteren leiskoláztuk a világot, megvan az első magyar kvóta a szegedi világbajnokságon.

Kajak-kenuban az országé az indulási jog és nem a személyé, a csapat összeállítása a jövő évi válogatókon alakul ki.

Úszásban az A szint nem jelent feltétlenül olimpiai szereplést, mivel egy országból számonként maximum két sportoló szerepelhet.

Férfi 400 gyorson ugyanakkor Zombori Gábor az első, aki teljesítette ezt.

Zombori Gábor saját csúcsát továbbjavítva lett világbajnok
Újabb szenzációs győzelmet aratott a magyar úszó.

Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke januárban azt mondta: a 2016-os riói 160-as sportolói létszámmal elégedett lenne a 2020-as olimpián is. A MOB szakmai anyaga 144 és 179 közöttire becsüli a magyar csapat létszámát.

Magyar kvótások, illetve olimpiai szintesek (32)

ATLÉTIKA (4)
Gyurátz Réka (kalapácsvetés)
Halász Bence (kalapácsvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Márton Anita (súlylökés)

 

KAJAK-KENU (1)
1 férfi kajakos

 

ÖTTUSA (2)
Demeter Bence
Kovács Sarolta

 

SPORTLÖVÉSZET (3)
Major Veronika (pisztoly)
Mészáros Eszter (légpuska)
Péni István (puska)

 

ÚSZÁS (19)
– nyíltvízi:
Rasovszky Kristóf (10 km)

 

– medencés:
Olimpiai kvalifikációs idővel, azaz A szinttel rendelkezők:
Bernek Péter (400 m vegyes, 200 m vegyes), Biczó Bence (200 m pillangó), Burián Katalin (200 m hát), Cseh László (200 m vegyes, 200 m pillangó), Gyurta Gergely (400 m vegyes), Hosszú Katinka (400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó, 200 m hát), Kalmár Ákos (1500 m gyors), Kapás Boglárka (1500 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (1500 m gyors, 800 m gyors, 400 m gyors), Kozma Dominik (200 m gyors), Lobanovszkij Maxim (50 m gyors), Milák Kristóf (200 m gyors, 200 m pillangó), Németh Nándor (100 m gyors), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Telegdy Ádám (200 m hát), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Zombori Gábor (400 m gyors)
4×100 méteres férfi gyorsváltó, 4×100 méteres vegyes vegyesváltó, 4×200 méteres női gyorsváltó, 4×100 méteres férfi vegyesváltó

 

VITORLÁZÁS (3)
Berecz Zsombor (Finndingi)
Érdi Mária (Laser Radial)
Vadnai Benjámin (Laser Standard)

Kiemelt kép: MTI/Kovács Tamás

Ajánlott videó mutasd mind

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.