Fucsovics után most Balázs Attila és Piros Zsombor támad a világranglistán

Fucsovics Márton nyolc helyet rontva a 65.,

Balázs Attila viszont kilenc pozíciót előrelépve karriercsúccsal a 130. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján.

Balázs és Piros Zsombor legutóbb az olaszországi Cordenonsban rendezett, 69 ezer euró összdíjazású salakpályás tornán szerepelt, előbbi a nyolcaddöntőben, utóbbi a legjobb négy között búcsúzott.

Piros ezzel 83 helyet javított, és a múlt heti 448. után most a 365. a rangsorban.

Piros Zsombor nyolcvan helyet javít a világranglistán
Többet is léphetett volna előre, de kikapott az olaszországi tenisztorna elődöntőjében.

A világranglistát továbbra is a szerb Novak Djokovic vezeti, őt a spanyol Rafael Nadal, valamint a svájci Roger Federer követi.

A Cincinnatiben vasárnap győztes orosz Danyiil Medvegyev pályafutása legjobbjaként az ötödik.

…365. (448.) Piros Zsombor 102

A nőknél Babos Tímea 13 helyet javítva a 112. A legjobban jegyzett magyar női játékos a múlt héten az elődöntőig jutott a vancouveri, 100 ezer dollár összdíjazású tornán, ennek köszönheti, hogy előrelépett.

Babos Timi nagyot küzdött, majd hirtelen elfogyott
Babos Tímea remek rajtot vett a Vancouverben zajló 100 ezer dollár (28,9 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán, az első, a második

Bondár Anna a 198., Stollár Fanny pedig a 211. az aktuális rangsorban. Az élen továbbra is a japán Oszaka Naomi áll az ausztrál Ashleigh Barty és a cseh Karolina Pliskova előtt, míg Cincinnatiben győztes amerikai Madison Keys a 18.-ról a tizedik helyre jött fel.