A meccs, amin tök mindegy volt, mit játszik Andy Murray

A lényeg az volt, hogy pályára lépett.

Az idei Australian Open után nagyon úgy tűnt, hogy Andy Murray karrierje véget ér. Az egyéniben háromszoros Grand Slam-győztes teniszező már régóta bajlódott a csípőjével, a melbourne-i kiesése után pedig sírva beszélt arról, hogy nem biztos, hogy folytatni tudja. Másodszor is megműtötték a testrészt és mindenki arra volt kíváncsi, látjuk-e a még a pályán a 32 éves klasszist.

Federerékkel csatázott, de a fájdalom lesz, ami legyőzi
A világ igazságtalansága, amikor egy sportolónak jóval korábban kell befejeznie a karrierjét, mint azt tervezte. Sajnos Andy Murray-vel is ez a helyzet.

Júniusban párosban visszatért a pályára Feliciano López oldalán, öt tornával később pedig egyéniben is elindult, Cincinnatiben – szabadkártyával lehetett ott a főtáblán, Richard Gasquet volt az ellenfele. A brit végül két szettben (6:4, 6:4) kikapott ugyan, de ezen az összecsapáson másodlagos volt az eredmény: a legfontosabb úgyis az volt, hogy még mindig láthatjuk Murray-t játszani.

Egy megnyert labdamenet Murray-től:

Gasquet majd a negyedik helyen kiemelt Dominic Thiemmel találkozik a következő körben.

Eredmények – cincinnati tenisztorna, 1. forduló (a 32 közé jutásért)