Vizes vb: Märcz Tamás csapata kiütötte ellenfelét

A magyar férfi vízilabda-válogatott fölényes, 23-5-ös győzelmet aratott a dél-afrikai csapat felett a dél-koreai Kvangdzsuban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportküzdelmeinek pénteki zárófordulójában.

A magyar férfi vízilabda-válogatott inkább egy erősebb átmozgató edzésnek megfelelő meccsen, végig óriási fölényben vízilabdázva nyert Dél-Afrika ellen (23-5), ahol tényleg csak a gólkülönbség volt az egyetlen kérdés. A találkozón végül minden magyar mezőnyjátékos betalált, a legeredményesebb közülük Zalánki Gergő lett öt góllal.

Minden tiszteletem a dél-afrikaiaké, hiszen elsősorban amatőr játékosok, a saját pénzüket költve szerepelnek a világbajnokságon, mindent megtettek azért, hogy kihozzák magukból a maximumot. Mi a saját játékunkat játszottuk, igyekeztünk gyors támadásokat vezetni

– mondta Märcz Tamás a találkozót követően.

A szakember hozzátette, volt azért olyan a mérkőzésen, hogy rá kellett szólnia játékosaira, mivel az első két negyedben a zóna elleni támadásban és az emberelőnyös helyzetekben sem úgy járatták a labdát, ahogyan azt szerette volna.

Különösen a második negyedben volt kicsit kényelmes a támadásvezetés, aztán rákapcsoltunk. Váltogattuk a védekezéseinket, a begyakorolt dolgok jól mennek, de amiket kevesebb időnk volt elsajátítani, azok még most sem működtek csúcsszinten

– mondta a kapitány elmondta, majd elmesélte, hogy most egy huszonnégy órás pihenő következik, majd megkezdik a felkészülést a negyeddöntőre.

Märcz Tamás együttese csoportgyőztesként már korábban biztosította helyét a keddi negyeddöntőben, ahol az A csoport második (Szerbia, Montenegró vagy Görögország) és B csoport harmadik helyezettje (Ausztrália vagy az Egyesült Államok) összecsapásának továbbjutójával találkozik majd közép-európai idő szerint jövő kedden tíz órától.

(Kiemelt kép: vlv.hu)

Vizes vb, férfi vízilabda, C-csopor, 3. forduló

Dél-Afrika–Magyarország 5–23 (1–5, 2–5, 0–8, 2–5)
Vezette: Goldenberg (amerikai), An (koreai)

DÉL-AFRIKA: Clark – Le Roux 1, Badenhorst 2, Van Zyl, Evezard 1, Rodda 1, Stewart. Csere: Madi (kapus), Rezelman, Coryndon-Baker, Cronje, Spencer, Neill. Szövetségi kapitány: Martin Paul

MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Manhercz K. 3, Vámos 2, Sedlmayer 2, Jansik Sz. 3, Bátori 2, Hárai 2. Csere: Vogel (kapus), Angyal 2, Zalánki 5, Mezei 1, Pohl 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás