Vizes vb: Märcz Tamás csapata kiütötte ellenfelét

A magyar férfi vízilabda-válogatott fölényes, 23-5-ös győzelmet aratott a dél-afrikai csapat felett a dél-koreai Kvangdzsuban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportküzdelmeinek pénteki zárófordulójában.

A magyar férfi vízilabda-válogatott inkább egy erősebb átmozgató edzésnek megfelelő meccsen, végig óriási fölényben vízilabdázva nyert Dél-Afrika ellen (23-5), ahol tényleg csak a gólkülönbség volt az egyetlen kérdés. A találkozón végül minden magyar mezőnyjátékos betalált, a legeredményesebb közülük Zalánki Gergő lett öt góllal.

Minden tiszteletem a dél-afrikaiaké, hiszen elsősorban amatőr játékosok, a saját pénzüket költve szerepelnek a világbajnokságon, mindent megtettek azért, hogy kihozzák magukból a maximumot. Mi a saját játékunkat játszottuk, igyekeztünk gyors támadásokat vezetni

– mondta Märcz Tamás a találkozót követően.

A szakember hozzátette, volt azért olyan a mérkőzésen, hogy rá kellett szólnia játékosaira, mivel az első két negyedben a zóna elleni támadásban és az emberelőnyös helyzetekben sem úgy járatták a labdát, ahogyan azt szerette volna.

Különösen a második negyedben volt kicsit kényelmes a támadásvezetés, aztán rákapcsoltunk. Váltogattuk a védekezéseinket, a begyakorolt dolgok jól mennek, de amiket kevesebb időnk volt elsajátítani, azok még most sem működtek csúcsszinten

– mondta a kapitány elmondta, majd elmesélte, hogy most egy huszonnégy órás pihenő következik, majd megkezdik a felkészülést a negyeddöntőre.

BUDAPEST, HUNGARY - JULY 29:  Denes Varga #10 of Hungary in action during the Men's Waterpolo Final between Hungary and Croatia on day sixteen of the Budapest 2017 FINA World Championships on July 29, 2017 in Budapest, Hungary.  (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Märcz Tamás együttese csoportgyőztesként már korábban biztosította helyét a keddi negyeddöntőben, ahol az A csoport második (Szerbia, Montenegró vagy Görögország) és B csoport harmadik helyezettje (Ausztrália vagy az Egyesült Államok) összecsapásának továbbjutójával találkozik majd közép-európai idő szerint jövő kedden tíz órától.

(Kiemelt kép: vlv.hu)

Vizes vb, férfi vízilabda, C-csopor, 3. forduló

Dél-Afrika–Magyarország 5–23 (1–5, 2–5, 0–8, 2–5)
Vezette: Goldenberg (amerikai), An (koreai)

DÉL-AFRIKA: Clark – Le Roux 1, Badenhorst 2, Van Zyl, Evezard 1, Rodda 1, Stewart. Csere: Madi (kapus), Rezelman, Coryndon-Baker, Cronje, Spencer, Neill. Szövetségi kapitány: Martin Paul

MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Manhercz K. 3, Vámos 2, Sedlmayer 2, Jansik Sz. 3, Bátori 2, Hárai 2. Csere: Vogel (kapus), Angyal 2, Zalánki 5, Mezei 1, Pohl 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás