Kiesett a legnagyobb rivális, mégsem örülhet Hosszú Katinka

Kevesebb, mint egy hónap van csak hátra a július 12–28. között, a dél-koreai Kvangdzsuban sorra kerülő vizes-világbajnokság rajtjáig. Ausztráliában az Egyesült Államokhoz hasonlóan szokás szerint 3-4 héttel az év legnagyobb világversenye előtt rendezik az országos bajnokságot, amely rém egyszerű elvek mentén zajlik, egyetlen versenyen eldől, ki indulhat egyéniben: a számonként két legjobb időt úszó versenyző. Akinek nem sikerül a formaidőzítés, az könnyedén bajba kerülhet.

Nos, számunkra mindez azért érdekes, mert

Hosszú Katinka eddigi évtizedes vetélytársa, a hátúszó specialista Emily Seebohm hoppon maradt, csak harmadik helyen végzett 200-on.

Peking és London olimpiai bajnoka, a 2015-ös Kazanyi és a 2017-es budapesti világbajnokságon 200 háton aranyérmet szerző 27 éves úszónő Brisbane-ben csak 2: 08.58-al csapott célba, ami kevésnek bizonyult.

Seebohm ráadásul 100 háton is csak negyedik helyen végzett, így 2007 óta először nem került be háton az ausztrál világbajnoki csapatba, ekkor 14 évesen, hazai közönség előtt Melbourne-ben aranyéremmel debütált a 4 x 100-as vegyesváltó tagjaként.

Seebohm két tinédzser előzte meg. A 17 éves Kaylee McKeown (2: 06.35) győzött a válogatón, míg a 18 esztendős Minna Atherton (2: 06.82) lett a második.

Ha magyar szurkolói szemmel tekintünk erre a hírre, úgy egyfelől azt gondolhatnánk, Hosszú Katinka örülhet, mert 100 és 200 háton is érdekelt lesz Kvangdzsuban és az eddigi legnagyobb ellenfele esett ki.

Azonban nem árt tudni, egy vetélytárssal valóban kevesebb, de kapott helyette két másikat.

Ugyanis pénteken úszott idejüknek köszönhetően mindkét ausztrál tini megelőzi háromszoros olimpiai bajnoknőnket a 200 hát aktuális világranglistáján.